مکان – گذاشتن ایستگاه اردیبهشت ویندوز

مکان – گذاشتن: ایستگاه اردیبهشت ویندوز رونمایی معرفی BMW Windows 10 acer

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی این یعنی شکست اقتصاد ، هرچه نفت می فروشیم،پولش را به عنوان یارانه به مردم می دهیم

آن‌طور که وزیر نفت اخیرا اعلام کرده، میزان یارانه انرژی در کشور عزیزمان ایران به ۴۰ میلیارد دلار در سال رسیده هست. یعنی رقمی نزدیک به میزان کل درآمدهای حاصل از

این یعنی شکست اقتصاد ، هرچه نفت می فروشیم،پولش را به عنوان یارانه به مردم می دهیم

هرچه نفت می فروشیم،پولش را به عنوان یارانه به مردم می دهیم/ این یعنی شکست اقتصاد

عبارات مهم : انرژی

آن طور که وزیر نفت اخیرا اعلام کرده، میزان یارانه انرژی در کشور عزیزمان ایران به ۴۰ میلیارد دلار در سال رسیده هست. یعنی رقمی نزدیک به میزان کل درآمدهای حاصل از فروش نفت خام کشور. ولی یارانه سوخت‎ های فسیلی چه آسیب هایی به دنبال دارد و آیا باید کم کردن یابد یا متوقف شود؟

دنیای اقتصاد نوشت: تلاش دولت جهت زیاد کردن قیمت بنزین و کم کردن یارانه سوخت، با سد مخالفت مجلس مواجه شد. بهانه هم قابل آینده نگری بود؛ عدم توانایی اقتصادی مردم که ریشه اعتراضات اخیر نیز معرفی می شود. ولی این بی عملی جهت کم کردن یارانه‎ ها جایگاه کشور عزیزمان ایران را به عنوان کشوری که بیشترین یارانه سوخت های فسیلی را بین تمام کشورهای دنیا پرداخت می کند، تثبیت خواهد کرد.

آن طور که وزیر نفت اخیرا اعلام کرده، میزان یارانه انرژی در کشور عزیزمان ایران به ۴۰ میلیارد دلار در سال رسیده هست. یعنی رقمی نزدیک به میزان کل درآمدهای حاصل از فروش نفت خام کشور. ولی یارانه سوخت‎ های فسیلی چه آسیب هایی به دنبال دارد و آیا باید کم کردن یابد یا متوقف شود؟ مطالعات متفاوت نشان داده یارانه سوخت های فسیلی هرچند به بهانه مفاهیمی چون عدالت اجتماعی یا دسترسی دهک های پایین جامعه به انرژی پرداخت می شود، ولی خود ریشه بسیاری از ناعدالتی ها و پرسشها اقتصادی و زیست محیطی است.

این یعنی شکست اقتصاد ، هرچه نفت می فروشیم،پولش را به عنوان یارانه به مردم می دهیم

بنابراین هر کشوری که بخواهد به سمت توسعه اقتصادی گام بردارد، از از بین بردن یارانه سوخت های فسیلی ناگزیر هست. با این حال بررسی کشورهایی که جهت از بین بردن یارانه انرژی تلاش کرده اند، نشان می دهد که چنانچه دولتی به از بین بردن یارانه انرژی تنها به مثابه یک اقدام فنی بنگرد و ابعاد اجتماعی و سیاسی آن را در نظر نگیرد، در این مسیر محکوم به شکست است.

در این گزارش علاوه بر برشمردن آسیبهای عمده پرداخت یارانه سوخت، با تکیه بر گزارش هایی از صندوق بین المللی پول و دیگر شرکت های جهانی ۶ دست انداز جهت از بین بردن یارانه ها را شناسایی کرده ایم. در نهایت کارها مورد نیاز جهت برطرف این موانع معرفی شده است هست. این بررسی ها نشان می دهد که در کشورمان عدم براق سازی دولت و آگاهی دادن به جامعه از آسیب هایی که یارانه سوخت به همراه دارد، مانع پذیرش اقداماتی همچون واقعی سازی قیمت سوخت در بطن جامعه شده است است.

آن‌طور که وزیر نفت اخیرا اعلام کرده، میزان یارانه انرژی در کشور عزیزمان ایران به ۴۰ میلیارد دلار در سال رسیده هست. یعنی رقمی نزدیک به میزان کل درآمدهای حاصل از

علاوه بر این عدم تعیین فرمول جهت قیمت سوخت و پیوند ندادن قیمت های داخلی با قیمت های جهانی مهمترین عامل شکست دولت ها جهت از بین بردن یارانه سوخت های فسیلی قلمداد می شود.

واژه های کلیدی: انرژی | ایران | یارانه | اقتصاد | اقتصادی | پرداخت یارانه | سوخت های فسیلی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz